Ogólnopolski projekt edukacyjny #Europaija w przedszkolu w Dobrej!
W listopadzie nasze przedszkolaki poznały ciekawe bajki, książki i słuchowiska, które nawiązywały do wybranych przez nas w tym roku krajów: Czec  Grecji i Hiszpanii.
Hiszpańska bajka, którą poznaliśmy na początku miesiąca pt. "Medio Pollito" nauczyła nas, że warto pomagać innym w potrzebie. Była to wartościowa i ciekawa lekcja empatii.
Ponad to Grupa Starszaków poznała najważniejsze i najbardziej znane mity greckie dowiadując się m.in. dlaczego Syzyf musiał wtaczać na górę ogromny głaz, czy Dedalowi i Ikarowi udało się opuścić Kretę, co to jest nic Ariadny....
Natomiast najmłodsi przedszkolacy, którzy poznawali czeskie bajki z radością śledziły fascynujące przygody niezwykle pomocnego i wesołego Krecika oraz jego przyjaciół. Na zakończenie każdy maluszek pozował do pamiątkowego zdjęcia z głównym bohaterem kultowej już bajki.