Grupa „Pszczółki” (dzieci 3- i 4-letnie)

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu”.
 ~~Robert Fulghum

Wychowawca: mgr Emilia Raszewska

Kropki 2023 24

Kropek jest 13: małe Kropki (3- latki) i troszkę większe Kropki (4- latki). Tak zwaną „kropką nad i”, a w tym przypadku wychowawczynią grupy, jest pani Emilia Raszewska;). Grupa Kropki pracuje na kartach pracy wydawnictwa Mac, "Kolorowe karty".
To najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, w której każda z Kropek systematycznie zdobywa rozmaite umiejętności i kompetencje poprzez zabawę, która jest głównym i swoistym procesem dydaktycznym na etapie wychowania przedszkolnego. Kropki uczą się przez zabawę w sposób intuicyjny i nieświadomy, bez wysiłku opanowują mnóstwo podstawowych umiejętności, rozwijają małą i dużą motorykę, koncentrację, opanowują nowe umiejętności, uczą się również nazywania otaczającego je świata. Zdobywają i poszerzają wiedzę oraz rozwijają zainteresowania, a cały ten proces umożliwia im rozwój emocjonalny, umysłowy, społeczny i fizyczny przy czym formy aktywności dostosowywane są do aktualnych potrzeb i możliwości dzieci.