Szanowni Państwo

Rekrutacja do Przedszkola w Dobrej rusza od 05 Lutego 2024 r. i będzie trwała do 16 lutego 2024 r.

W życiu Waszym i Waszego dziecka rozpoczyna się nowy etap. Pierwszy, jakże ważny etap edukacji przedszkolnej. Stajecie Państwo przed wyborem placówki, do której chcecie zgłosić swoje dziecko oraz przed nurtującym Was pytaniem: co zrobić, żeby Nasze dziecko znalazło miejsce w wybranym przedszkolu?.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach.

• Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu w Sędziejowicach (kiedyś tzw. zerówka).
  • Dzieci w wieku 5 lat (urodzone w 2019 roku) mają ustawowe prawo do wychowania przedszkolnego, co oznacza konieczność zapewnienia dzieciom - na wniosek/zgłoszenie rodziców miejsca w przedszkolach.
  • Dzieci w wieku w wieku 4 lat (urodzone w 2020 roku) oraz dzieci 3 -letnie (urodzone w 2021 roku) mają ustawowe prawo do wychowania przedszkolnego co oznacza konieczność zapewnienia dzieciom- na wniosek rodziców miejsca w przedszkolach.

Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym.

• Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca jest prowadzone na wniosek rodziców/prawnych opiekunów.
  • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci już uczęszczających do przedszkola pobierają w przedszkolu deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 i wypełnioną składają u dyrektora placówki w dniach od 29.01.2024 r. – 05.01.2024 r.
  • Rodzice/prawni opiekunowie, którzy po raz pierwszy zapisują dziecko
  • do przedszkola wypełniają wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola i dostarczają do przedszkola w dniach od 05.02.2024 r. - 16.02.2024 r.
  • Rodzice/prawni opiekunowie powinni zapoznać się z kryteriami obowiązującymi w samorządowym przedszkolu na rok szkolny 2024/2025.
  • Kryteria podlegają punktacji. Kryteria wynikające z ustawy mają jednakową wartość, kryteria określone przez organ prowadzący mają zróżnicowaną wartość.
  • Rodzice/prawni opiekunowie spełniający którekolwiek z kryteriów zobowiązani są dołączyć do wniosku stosowne dokumenty wskazane przy każdym
  • z kryteriów. Brak dokumentów - załączników do wybranego kryterium - eliminuje przyznanie punktów przez komisję rekrutacyjną.
  • Wypełniony i podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów wniosek wraz

z załącznikami należy złożyć w placówce przedszkola.

• Po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkole dysponujące wolnymi miejscami ogłasza termin rekrutacji uzupełniającej.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Przedszkola w Dobrej

(-) mgr Ewa Gzik

ZAŁĄCZNIKI:

Uchwała sieć przedszkoli

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2024-2025

Zarządzenie wójta rekrutacja